«Ημέρες Καριέρας ΟΠΑ 2017» Σεμινάρια Προετοιμασίας

Κατηγορία: Γενικά Δημοσιεύθηκε: April 07, 2017 07:40

Οι ενότητες των σεμιναρίων διοργανώνονται από το Γραφείο Διασύνδεσης ΟΠΑ.  Προθεσμία υποβολής δήλωσης συμμετοχής: 18 Απριλίου 2017

Οδηγίες Δήλωσης Συμμετοχής και λοιπές πληροφορίες
• Οι δηλώσεις συμμετοχής γίνονται ηλεκτρονικά
• Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να συμμετέχουν σε μία έως και τρεις ενότητες.
• Τα σεμινάρια απευθύνονται σε φοιτητές και απόφοιτους Προπτυχιακών & Μεταπτυχιακών προγραμμάτων σπουδών του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών.
• Θα τηρηθεί αυστηρή σειρά προτεραιότητας σύμφωνα με την ημερομηνία και την ώρα συμπλήρωσης της δήλωσης συμμετοχής.
• Ο αριθμός των συμμετεχόντων κάθε κύκλου είναι περιορισμένος (70 άτομα ανά ημέρα).
• Όλα τα σεμινάρια έχουν διαδραστικό και βιωματικό χαρακτήρα.
• Τα σεμινάρια θα διεξαχθούν στο Κέντρο Επιχειρηματικότητας και Καινοτομίας (ACE in), Κεφαλληνίας 46, 2ος όροφος.

Περιγραφή Σεμιναρίων
Προπαρασκευαστικά σεμινάρια ενόψει των Ημερών Καριέρας περιλαμβάνουν την προετοιμασία και ένταξη όλων των φοιτητών και αποφοίτων του ΟΠΑ στην αγορά εργασίας. Μαζί μας θα μάθετε για τη βελτίωση των τεχνικών σύνταξης του βιογραφικού σημειώματος. Επιπλέον, θα σας εισάγουμε στην συνέντευξη επιλογής προσωπικού. Χρήσιμες πληροφορίες από έμπειρα και καταξιωμένα στελέχη της Διοίκησης Ανθρωπίνου Δυναμικού των επιχειρήσεων μεταφέρουν τις εμπειρίες τους από την διαδικασία της αξιολόγησης και προσέλκυσης προσωπικού. Τα σεμινάρια έχουν διαδραστικό και βιωματικό χαρακτήρα.

Κέντρο Επιχειρηματικότητας και Καινοτομίας ΟΠΑ – ACEin

Α’ Ενότητα
Τρίτη 25 Απριλίου, (ώρα διεξαγωγής: 16.00 - 18.00)
Προετοιμασία Βιογραφικού σημειώματος, Κούκης Βίκτωρας, Σύμβουλος Γραφείου Διασύνδεσης ΟΠΑ
Ψημίτη Ειρήνη, Senior Manager, People Services Advisory, KPMG

Β’ Ενότητα
Τετάρτη 26 Απριλίου, (ώρα διεξαγωγής: 16.00 - 18.00)
Ο ρόλος του βιογραφικού σημειώματος και της συνέντευξης γνωριμίας στις Ημέρες Καριέρας.
Παναγιωτίδου Αγγελική, Σύμβουλος Γραφείου Διασύνδεσης ΟΠΑ
Παναγιωτίδου Αγγελική, Γραφείο Διασύνδεσης Γραφείο Πρακτικής Άσκησης ΟΠΑ

Γ’ Ενότητα
Πέμπτη 27 Απριλίου, (ώρα διεξαγωγής: 16.00 –18.00)