Ρόλος και συμβολή της επιχειρηματικότητας

Το παρόν αποτελεί κεφάλαιο από το βιβλίο "Θέματα Επιχειρηματικότητας", που συγκροτήθηκε με επιλογή θεμάτων που επιμελήθηκε ομάδα καθηγητών του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών, με υπεύθυνο σύνταξης τον καθηγητή Σπύρο Λιούκα.

Η βιβλιογραφική αναφορά που μπορεί να χρησιμοποιηθεί για το συγκεκριμένο κεφάλαιο είναι η εξής:

Μπήτρος, Γ.Κ. (2006). Ο Ρόλος της Επιχειρηματικότητας και η Συμβολή της. Θέματα Επιχειρηματικότητας. Σ. Λιούκας. Αθήνα, Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών.

Αρχεία 2 Entre Role.pdf - 563 KB