Η Επιχειρηματικότητα ως έννοια και πρακτική

Το παρόν αποτελεί κεφάλαιο από το βιβλίο "Θέματα Επιχειρηματικότητας", που συγκροτήθηκε με επιλογή θεμάτων που επιμελήθηκε ομάδα καθηγητών του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών, με υπεύθυνο σύνταξης τον καθηγητή Σπύρο Λιούκα.

Η βιβλιογραφική αναφορά που μπορεί να χρησιμοποιηθεί για το συγκεκριμένο κεφάλαιο είναι η εξής:

Τζωάννος, Ι. και Πανηγυράκης, Γ. (2006). Η Επιχειρηματικότητα ως Έννοια και Πρακτική. Θέματα Επιχειρηματικότητας. Σ. Λιούκας. Αθήνα, Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών.

Αρχεία 1 Entre Practice.pdf - 318 KB